Stalo se tak na tradiční akci Universal Music Stage v pražském klubu Jazz Dock, kde byly představeny i nadějné kapely pro příští roky. Večer odstartoval projekt Poetika, který zaujal hned svým debutovým singlem Zkouším žít. Zazněla i jeho novinka Každou vteřinou.

Následovala kapela Hodiny, jež představila nejen oba dosud vydané singly Stmívání a Jízdní řád, ale nabídla i další ochutnávku z plánované debutové desky.

Ze Slovenska přijel zpěvák Adam Ďurica, který kromě svého doposud největšího hitu Mandolína odhalil i informace o novém albu, které pojmenoval Spolu. Posledním hudebním hostem večera byla Lenny. V rámci svého vystoupení nevynechala hit Hell.o, celý set ale odstartovala písničkou Lover, ke které před pár dny představila videoklip.

Lenny při vystoupení.

Lenny při vystoupení

FOTO: Universal Music

 

Generální ředitel Universal Music Tomáš Filip na akci oznámil, že v současné době je v České republice již téměř 100 tisíc milovníků hudby, kteří si každý měsíc pravidelně platí některý z digitálních servisů pro poslech hudby. Dodal, že na základě vývoje hudebního trhu došlo ke změnám pro výpočet zisku zlatého a platinového alba. Od letošního roku již nebude rozhodující prodej kusů, ale obrat, který každý titul přináší. Ten je vypočítán nejen z počtu prodaných CD, ale do této částky jsou zahrnuty i příjmy z placených downloadů a všech dostupných streamingových servisů.

Pro ocenění zlaté album je tak nyní zapotřebí obratu ve výši 500 tisíc Kč, pro platinové dvakrát tolik, tedy jeden milión korun.

Původní článek je k dispozici ZDE.