ÓČKO

POETIKA SERVÍRUJE NA DEBUTOVÉM ALBU TRINITY S LEHKOSTÍ HITY I OSOBNÍ TEXTY

Trojice mladých hudebníků vystupující pod názvem Poetika má našlápnuto s debutovou deskou Trinity navázat na dosavadní úspěch svých singlů. Deset autorských písniček vyniká neotřelou kombinací zpěvu, rapu a moderní produkce.
Poetika

Jsou tři a každý z nich má v kapele své nezastupitelné místo. Eduard Rovenský vládne slovu jako textař a rapper, Ondřej Brejška zpívá a Dan Hrdlička se stará o produkci, která reflektuje dění na současné mezinárodní scéně. Říkají si Poetika a na kontě už mají tři velké hity.

Poetika

„S Danem Hrdličkou hudebně spolupracujeme už téměř 9 let, ale až s příchodem Ondřeje Břejšky před dvěma lety se z nás stalo kompletní hudební uskupení. Myslím, že díky Ondrově zpěvu jsme teď daleko kompaktnější a je to cítit i na odezvě posluchačů. Je super pracovat na tom, co tě baví a dává tvému životu smysl. To, že můžeme dělat muziku, bereme jako velké privilegium,“ přibližuje Eduard Rovenský, jak se kometa české scény formovala.

Poetika / V kompletní sestavě, zleva: Ondřej, Tom, Dan, David, Eda #poetikamusic #live #band

První úspěch se dostavil na jaře roku 2016, kdy skupina vydala hit Zkouším žít. Ten se stal v českém rádiovém éteru doslova senzací, když vystoupal až na pozici druhé nejhranější domácí skladby.

Motivačním textem, autentickým projevem i citem pro melodii si kapela rychle vybudovala širokou základnu posluchačů. K dnešnímu dni nasbíral průlomový singl Poetiky už téměř čtyři miliony zhlédnutí na YouTube.

Poetika – Zkouším žít: 

Zájmu posluchačů se těšily i další singly Každou vteřinou (téměř 3 miliony přehrání na YouTube) a nejnovější Trinity, který už pronikl mezi pět nejhranějších českých písní v rádiovém éteru. „Poslední rok se nám, klukům z Vysočiny, dost zásadně změnily životy. I o tom je píseň Trinity. Vážíme si toho. Bereme to s pokorou, ale zároveň si to maximálně užíváme,“ říká zpěvák Ondřej Břejška.

Poetika – Každou vteřinou: 

Také další písně z debutového alba Trinity mají potenciál zabodovat u publika napříč žánry. Trojice perspektivních muzikantů se v nich zamýšlí nad klikatostí našich životních cest, nabádá k prožívání každého okamžiku na maximum a také se obrací ke svým začátkům. Poetika se nenechává svazovat žánrovými bariérami a s lehkostí servíruje hitové melodie i osobní texty.

Poetika – Trinity: 

Původní článek je k dispozici ZDE.

© 2023 | Poetika
0
    0
    Váš nákup
    Váš košík je prázdnýZpět do obchodu