Play.cz

Nové jméno na scéně. Tohle je skupina Poetika

Láska k hudbě svedla dohromady tři muzikanty z Vysočiny, u kterých bylo jen otázkou času, kdy se jejich cesty protnou. Textař a rapper Eduard Rovenský alias Packet už nějakou dobu natáčel a vystupoval se skladatelem, instrumentalistou a producentem Danem „Aerahem“ Hrdličkou. Po setkání s textařem, hudebním skladatelem a zpěvákem Ondřejem Brejškou vzniklo nové uskupení. Dalo si jméno Poetika a začalo pracovat na autorském materiálu.

Výsledky svého úsilí poslalo na posouzení do nahrávací společnosti SinglTon (v současnosti Jelen, Debi, Lipo, K. M. Tichá, David Stypka) a odpověď přišla obratem. Během dvou setkání se s ní domluvili na spolupráci a pravě teď vychází jejich první singl Zkouším žít.

„S Danem hudebně spolupracujeme už téměř osm let, ale až s příchodem Ondřeje se z nás stalo hudební uskupení. Myslím, že díky jeho zpěvu jsme teď kompaktnější a je to cítit i na odezvě posluchačů. Je super pracovat na tom, co tě baví a dává tvému životu smysl. To, že můžeme dělat muziku, bereme jako velké privilegium,“ říká Eduard Rovenský.

Původní článek je k dispozici ZDE.

© 2019 | Poetika